Hagyományos disznótort tartottak a február 3- án a Vásár téren

Szombaton hagyományos disznótort tartott a topolyai Gazdakör, a Topolyai Termelők Egyesülete és a Vajdasági Magyar Szövetség Topolyai Szervezete, Topolya község Önkormányzata támogatásával. Böllérek közreműködésével, hagyományos módon vágták le a sertéseket. A hagyományos disznóvágások a múlt században még megszokott események voltak a környéken élő családok mindennapjaiban. A 21. században már egyre kevesebben vágnak otthon, hagyományos módon sertést. Ennek, a tájunkra is jellemző, hagyománynak a megőrzésére, felelevenítésére rendezik meg évről évre a hagyományos disznótort. Az esemény célja, hogy a fiatalabb generációk e hagyományos ismereteket feltöltsék, őrizzék. Az eseményen részt vettek a topolyai Mezőgazdasági Középiskola diákjai. A hentes szakra járók segédkeztek, a böllérektől tanulhatták gyakorlatban is a disznóvágás módszereit. A vendéglátás alapismereteit tanuló diákok (II9) meleg teával, forralt borral és lepénnyel várták a vendégeket, majd a hagyományos disznótoros reggelit is felszolgálták. A középiskolások munkáját Jakab Dezső szaktanár és Éter P. Bettina magyartanárnő felügyelte és koordinálta. Az esős időjárás ellenére is sokan ellátogattak a rendezvényre.

dv01  dv06

dv07  dv08

dv09

Ön itt van: Főoldal / Cikkek a főoldalra / Hagyományos disznótort tartottak a február 3- án a Vásár téren