Mezőgépkezelő és -szerelő

rukhuA szak kódja: SBBT SB 3A15M

A mezőgépkezelő és -szerelő szak elvégzésével a tanuló a mezőgazdasági gépek és kapcsolható eszközök szakembere. A talajmegmunkálásában vesznek részt: szántás, vetés, aratás.

Szaktantárgyak: gépelemek és technikai rajz, mechanikai technológia, motorok és traktorok, mezőgazdasági gépek, növénytermesztés stb.

A tanulmányok végén a tanuló szakvizsgát tesz, amely szakdolgozatból és annak megvédéséből áll. A sikeres vizsga után a tanulók oklevelet kapnak a szak elvégzéséről. Második évben engedélyt szerezhetnek traktorvezetésből.

Az oklevél megszerzésével a tanuló munkát vállalhat magán javítóműhelyben, mezőgazdasági vállalatban, mezőgazdasági iskolában, mezőgazdasági gépeket és alkatrészeket árusító üzletekben stb.

Ön itt van: Szakok és irányzatok / Hároméves szakok / Mezőgépkezelő és -szerelő