Élelmiszeripari technikus

prehhu

A szak kódja: SBBT SB 4A10M

Az élelmiszeripari technikusi szakirányzat elvégzésével a tanuló ismereteket szerez az élelmiszeripari technológia különböző ágazataiból, a nyersanyagok, félkésztermékek és az élelmiszeripari termékek minőségellenőrzésének elvégzésére.

Szaktantárgyak: táplálék és táplálkozás, laboratóriumi munka módszertana, élelmiszer technológia, élelmiszeripari műveletek, minőségellenőrzés stb.

A tanulmányok végén a tanuló érettségit tesz, amely magyar írásbeli dolgozatból, szakmai tudásfelmérőből (teszt) és szakmai gyakorlatból áll. A sikeres érettségi után a tanulók oklevelet kapnak a szak elvégzéséről.

Az oklevél megszerzésével a tanuló elhelyezkedhet az élelmiszer- és termelőipar minden területén, minőségellenőrző laboratóriumokban, élelmiszeripari és mezőgazdasági kutató laboratóriumokban és intézetekben stb.

A tanuló továbbtanulhat a Technológiai egyetemen, illetve minden természet- és társadalomtudományi szakon.

Ön itt van: Szakok és irányzatok / Négyéves szakok / Élelmiszeripari technikus