Mezőgazdasági technikus

poljhu

A szak kódja: SBBT SB 4A03M

A mezőgazdasági technikusi szakirányzat elvégzésével a tanuló felkészül a termelés szervezésére és kivitelezésére növénytermesztői és állattenyésztői gazdaságokon.

Szaktantárgyak: mezőgazdasági termelés, öntözés, növényvédelem, mezőgazdasági technika, agrokémia és pedológia stb.

A tanulmányok végén a tanuló érettségit tesz, amely magyar írásbeli dolgozatból, szakmai tudásfelmérőből (teszt) és szakmai gyakorlatból áll. A sikeres érettségi után a tanulók oklevelet kapnak a szak elvégzéséről.

Az oklevél megszerzésével a tanuló munkát tud vállalni mezőgazdasági gyógyszertárban, faiskolában és minden más munkahelyen, amely mezőgazdasági termeléssel és kereskedelemmel foglalkozik.

A tanuló továbbtanulhat a Mezőgazdasági Egyetem minden szakirányzatán, illetve minden természet- és társadalomtudományi egyetemen.

Ön itt van: Szakok és irányzatok / Négyéves szakok / Mezőgazdasági technikus