Драги ученици и одељенске старешине,

1) обавеза ми је да вам овим путем скренем пажњу на проблеме и непријатности о којима смо обавештени путем дописа Суботица-транса. Од почетка школске године, возачи се свакоднедно жале на непристојно и непримерено понашање ученика у аутобусима на релацији Суботица-Бачка Топола. Такво понашање укључује оштећење седишта, чупање завеса, туче и сукобе у аутобусу и слично. Посебан проблем ствара притискање безбедносног дугмета за отварање задњих врата на возилима. Представници Суботица-транса од школе очекују и моле за сарадњу, како би превоз ученика био безбедан и квалитетан.

Важно је да разумете да непримереним понашањем у аутобусу реметите, како своју, тако и безбедност осталих путника. Такође, није дозвољено никакво уништавање и оштећење имовине у аутобусу. Оно што је важно и школи и превознику, а, пре свега, вама, јесте да се возите у уредним, чистим и функционалним аутобусима и да својим понашањем не ометате рад возача. Јасно је да досадашње понашање на које су изнете примедбе не омогућава ништа од наведеног, те је неопходно да се заустави.

У заједничком нам је интересу да се овакво понашање прекине, како би пут до и од школе свима био пријатан и протекао без проблема. Уколико се непримерено понашање настави, Суботица-транс неће имати избора него да укине досадашњу линију којом путујете, што, ни у ком случају, није решење.

Хвала на разумевању!

2) обавештавамо вас да се у понедељак, 11. новембра 2013. године, обележава Дан примирја у Првом светском рату. То је државни празник и нерадни дан. Лепо проведите продужени викенд!

Тибор Тот

Vi ste ovde: Škola / Arhiva / Članke za početnu stranu / Важно