Позив Дан планете Земље

Поштовани/а,

позивамо Вас да, заједно са ученицима Ваше школе,посетите манифестацију која се одржава 14. априла 2016. године (у времену од 10:30 – 13:00 часова) у Пољопривредној школи у Бачкој Тополи, а у оквиру „Отворених дана“ које организује наша школа. Волели бисмо да том приликом заједно са ученицима основних школа обележимо предстојећи међународни Дан планете Земље (22. април) и да им пружимо могућност да се упознају са организацијом и начином рада наше школе. Осим школе-домаћина, ученицима ће се представити и преостале две средње школе из Бачке Тополе: техничка школа "Шинковић Јожеф" и гимназија и економска школа "Доситеј Обрадовић", као и средње школе са територије Суботице.

У наведеном термину планирамо разноврсне манифестације и биће нам посебно задовољство да нам се као школа придружите у делу програма намењеном основношколском узрасту.

ОРГАНИЗУЈЕМО И СЛЕДЕЋА ТАКМИЧЕЊА ЗА ОСМАКЕ

са почетком у 10:30 часова

1. Вожња трактора на полигону
  2. Аранжирање цвећа на тему „Буђење пролећа“ ( такмичари доносе материјал )
  3. Препознавање семена
  4. Ликовни конкурс за све узрасте на тему „Чувајмо животну средину“

(радове доставити на адресу Пољопривредне школе најкасније до 11. априла 2015. год.)

1. Литерарни конкурс на тему:
  1. Природа оплемењује лепотом
  2. Човече, не заборави да си и ти карика склада у природи
  3. Посматрам природу, поручујем човеку
  4. Сањао сам да сам последње дрво на свету
  5. Чувајући нашу планету чувамо себе
  6. Цвете,облаче, звездо, научите ме лепотом, љубави и складу

(радове доставити на адресу Пољопривредне школе најкасније до 11. априла 2016. год.)

6. Шаховски турнир

1. Ученици од првог до четвртог разреда

2. Ученици од петог до осмог разреда

Радови се оцењују по следећим категоријама:

1. Бетежда
  2. Предшколска установа "Бамби"
  3. Ученици основних школа од првог до четвртог разреда
  4. Ученици основних школа од петог до осмог разреда

У оквиру ових такмичења организоваћемо и малу школу јахања.

Школама које се налазе изван Бачке Тополе биће организован превоз; ученике основних школа аутобус ће вратити у 13:00 часова, након завршетка програма (оквирно превоз ће бити организован између 10:00 -10:45 часова ).

Поласци :

Пачир, 10:00 часова испред школе.

Стара Моравица, 10:10 часова испред школе.

Ново Орахово 10:45 часова испред школе.

Гунарош , 10:00 часова испред школе.

Бајша, 10:45 часова испред школе.

Vi ste ovde: Škola / Arhiva / Članke za početnu stranu / Позив Дан планете Земље