Veterinarski tehničar

vetsr

Šifra struke: SBBT SB 4A07S

Cilj stručnog obrazovanja za obrazovni profil veterinarski tehničar je osposobljavanje učenika za asistiranje veretinaru pri tretmanu i zdravstvenoj zaštiti životinja na terenu i u veterinarskoj ambulanti .

Stručni predmeti: anatomija i fiziologija, stočarstvo sa ishranom, patologija, higijena i nega životinja, bolesti životinja, osnovi hirurgije.

Maturski rad se sastoji od: pismenog zadataka iz srpskog jezika, testa iz stručnih predmeta, i stručne prakse. Posle završetka maturskog rada učenici dobijaju diplomu.

Nakon završetka ovog obrazovnog profila, učenici mogu kao veterinarski tehničar raditi na farmama za uzgoj životinja, u veterinarskim ambulantama, poljoprivrednim apotekama, klanicama, carini ili se samostalno baviti uzgojem domaćih životinja i kućnih ljubimaca.

Završavanjem ovog smera, učenici imaju odličnu osnovu za upisivanje Veterinarskog fakulteta, Medicinskog ili Poljoprivrednog fakulteta (smer Stočarstvo), ali se mogu upisati i na sve druge fakultete prirodnih i društvenih smerova.

Vi ste ovde: Smerovi / Četvorogodišnji smerovi / Veterinarski tehničar