Poljoprivredna škola - Mezőgazdasági Iskola

FESTIVAL KROMPIRA 2018

Stručno putovanje na Festival krompira u Kiškunhalašu (Mađarska) – 6. oktobar 2018.

Povodom poziva Bács Gazda Coop-a iz Kiškunhalaša (Mađarska) učenici i profesori Poljoprivredne škole su učestvovali na Festivalu krompira 6. oktobra 2018. godine. Na stručnom putovanju od učenika su učestvovali Doša Arpad (IV6), Varga Fani (IV6), Kuruc Erika (IV6), Pejdli Adrian (III4), Pobranji Anastazia (III2) i Zaboš Imola (I9), a od profesora Erči Hajnalka, Kucor Gabriela, Brindza Deže i Lerik Lajoš.

Na festivalu je bilo organizovano i takmičenje o kuvanju jela od krompira. Naši učenici sa profesorima prehrambene struke su pripremili jelo pod nazivom „Paprikaš od krompira na Bačkotopolski“, i desert „Fantazija od krompira“. Sa ovom menijem učenici su osvojili nagradu „Najboljia omladinska ekipa“.

000100020003

004005006

Vi ste ovde: Смерови / Трогодишњи смерови / Цвећар-вртлар / Школски живот / Посете и екскурзије / FESTIVAL KROMPIRA 2018