Rukovalac-mehaničar poljoprivredne tehnike

rukhuŠifra struke: SBBT SB 3A15S

Rukovalac-mehaničar polјoprivredne tehnike je stručnjak za polјoprivredne i priklјučne mašine. U obradi zemlјišta uzima učešće u  oranju, setvi i žetvi. Treba da poznaje sledeće priklјučne mašine: različite vrste plugova, sejačica, itd. Svaku mašinu trebaju pripremiti za rad.

Ako izaberete ovu struku u prvom razredu imaćete jedan dan prakse nedelјno, a u drugom i trećem razredu  dva dana prakse nedelјno. Pored opštih predmeta imate i stučne predmete iz kojih detalјno možete savladati ovu struku.

Sa razlikom predmeta možete završiti i četvrti razred sličnog profila. Mogućnost zaposlenja imate u servisima traktora i polјoprivrednih mašina, u polјoprivrednim preduzećima, polјoprivrednim školama,prodavnicama polјoprivrednih delova ili u privatnom sektoru-gazdinstvu.

comments
Vi ste ovde: Smerovi / Trogodišnji smerovi / Rukovalac-mehaničar poljoprivredne tehnike